• facebook
 • google
 • pinterest
Tarasy Kompozytowe, czy warto budować…?

Tarasy Kompozytowe, czy warto budować…?

Tarasy kompozytowe miejscem swobodnego wypoczynku w każdym ogrodzie.

Każdy z nas odpoczywa inaczej. Wszyscy, bez względu na sposób wypoczynku korzystamy z przestrzeni.  Ta właśnie przestrzeń jest najważniejsza dla każdego z nas.

Lubimy przestrzeń uporządkowana, przewidywalną, zorganizowaną i przede wszystko bezpieczną dla siebie i rodziny. Decydując się na budowę własnego domu cenimy sobie komfort i wygodę oraz potrzebujemy swobody. Zdecydowanie chcemy wypoczywać w ciszy i spokoju z dala od codziennych spraw związanych pracą. Dlatego tak bardzo cenimy sobie rozwiązania trwałe, funkcjonalne i estetyczne. Wydzielamy sobie jedna część wspólną z wyjściem do ogrodu, czyli salon.

Wyobraźmy sobie, że  salon  nie kończy się drzwiami (elementem architektury zamykanym na zimę lub na noc), a wręcz przeciwnie jest kompozycyjnie połączony z dalsza częścią ogrodu.  Tym elementem łączącym jest właśnie taras, czyli przestrzeń  trwale połączona z budynkiem, najlepiej na tym samym poziomie. Możemy  swobodnie wchodzić i wychodzić tyle razy w ciągu dnia i nocy ile potrzebujemy. Najlepiej bez zmiany obuwia, bez obaw że wnoszony piasek zniszczy nam podłogę w salonie,…  A gdyby wyjść bosymi stopami…? Przecież tak lubimy najbardziej!

To właśnie z tarasu możemy podziwiać ogród i dom. To właśnie od tego miejsca wymagamy najwięcej. Z tarasu chcemy korzystać o każdej porze roku i przy każdej pogodzie. Chcemy być na świeżym powietrzu, usiąść, spokojnie poczytać książkę, zjeść obiad, sprawdzić e-maile, spotkać się ze znajomymi, układać scrable z rodziną,…. wiele jeszcze można wymieniać. To na tarasie słychać kojący szum drzew, krzewów i śpiewy ptaków. Wypoczywając na tarasie chcemy być na zewnątrz a jednocześnie czuć się jak w domu.

Czy nie warto o tym spokojnie pomyśleć, zastanowić się, dokonać prawidłowego wyboru nawierzchni tarasu? A może zorganizować w sposób zapewniający swobodę i ciszę? Dostosować wielkość do ilości użytkowników? Dopasować charakterem do budynku? Wtopić w układ ogrodu?
Pomyśl, czy nie warto…?

Dlatego właśnie proponujemy  materiał i rozwiązanie które:

 • jest przyjemne, ciepłe i miłe w dotyku,
 • jest odpowiednio odporne na zabrudzenia,
 • jest trwałe i estetyczne,
 • szybko wysycha po deszczu,
 • bezpieczne zimą (antypoślizgowe),
 • nie wymaga corocznej konserwacji,
 • posiada gwarancję producenta na 25 lat na gnicie i butwienie,
 • występuje aż w ośmiu kolorach do wyboru,
 • nie absorbuje wody,
 • jest barwiony strukturalnie, czyli zachowuje kolor przez wiele lat,
 • jest bezpieczne – materiał trudnozapalny,
 • jest ekologiczne, w 100%  może być poddane recyclingowi,
 • jest tańsze od tradycyjnych płytek, układanych na płycie betonowej i nie odpadnie po 5 latach.

Tarasy kompozytowe można budować praktycznie na poziomie trawnika lub, przy zastosowaniu odpowiedniej konstrukcji,  na dowolnej wysokości nad ziemią.
Wykonanie balustrady i schodów również nie jest problemem.
Wszystko łączone jest trwale za pomocą systemowych klipsów i wkrętów nierdzewnych w sposób praktycznie niewidoczny.
Jesteśmy  gotowi pomóc:  w wyborze formy, kształtu i sposobu rozwiązania tarasu kompozytowego, oraz takiej aranżacji przestrzeni ogrodu by wszystko łącznie budynkiem stanowiło jedną, spójną i  kompozycyjną całość.

Pomyśl, policz, skontaktuj się z nami – to nic nie kosztuje, a wiele może zmienić…
Stać cię na rozwiązanie trwałe i dopasowane do Twoich potrzeb.

Koniecznie skontaktuj się z nami

Polecamy:

Obsługujemy: Rzeszów, Tyczyn, Jarosław, Przemyśl, Dębica, Kolbuszowa, Łańcut, Przeworsk  i  całe Podkarpacie, również Bieszczady.

Zajmujemy się dystrybucją systemu tarasów i elewacji kompozytowych EcoTeak.

Pełna oferta usług Pracowni Architektury Krajobrazu ERZETKA -Ogrody Rzeszów tutaj.

Witaj, Jesteśmy Architektami Krajobrazu i zawodowo zajmujemy się profesjonalnym projektowaniem i zakładaniem ogrodów na terenie Rzeszowa i Podkarpacia. Proponujemy rozwiązania kompleksowe dostosowane do Twoich potrzeb, wymagań i preferencji, a jednocześnie estetyczne, trwałe i przede wszystkim funkcjonalne. Zapraszamy. Rafał Szela

Leave a reply