• facebook
  • google
  • pinterest
PODLEWANIE DESZCZEM CZYLI ZAGOSPODAROWANIE WODY DESZCZOWEJ

PODLEWANIE DESZCZEM CZYLI ZAGOSPODAROWANIE WODY DESZCZOWEJ

 Nawadnianie ogrodu wodą deszczową.


Czy wiesz, że do podlewania roślin i trawników w twoim ogrodzie będziesz potrzebował od 300 do 500m3 wody rocznie?
Dla porównania, czteroosobowa rodzina zużywa statystycznie ok. 200m3 rocznie.

Ogrodu nie musisz podlewać wodą pitną (chlorowaną). Woda deszczowa jest dla roślin najlepsza, a w dodatku nic nie kosztuje. Wykorzystując wodę deszczową w swoim ogrodzie przyczyniasz się do zatrzymywania jej w miejscu opadu. Przeciwdziałasz tym samym nadmiernym wezbraniom wód i przeciążeniom kanalizacji.
Cieszysz się pięknym i zdrowym wyglądem twojego ogrodu w sezonie letnim.

nawadnianie ogrodu

Wodę deszczową zgromadzisz  w zbiornikach podziemnych i przy pomocy odpowiednio dobranych pomp wykorzystasz do podlewania ogrodu. Dodatkowo system rozsączający pomoże Ci w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wody w zbiorniku.
Zbiorniki zainstalujesz pod powierzchnią zaprojektowanej nawierzchni podjazdu – zaoszczędzisz tym samym sporo terenu przeznaczonego pod krzewy, trawnik lub rabaty bylinowe. Ziemię z wykopu pod zbiornik wykorzystasz do wyrównania terenu – to dodatkowa korzyść.  Dobierzemy i wykonamy dla Ciebie konkretne, zoptymalizowane rozwiązanie dopasowane do potrzeb i warunków terenowych Twojego ogrodu.

Działaj ekologicznie!!! Nie płać za wodę do podlewania ogrodu!!! Załóż system wykorzystania wody deszczowej. Do projektowania i montażu instalacji nawadniających wykorzystujemy podzespoły znanych, sprawdzonych i wiodących marek. Pozwala to wyeliminować awaryjność systemów nawadniających.
Starannie dobrane parametry oraz zastosowanie nowoczesnych sterowników zapewni Ci sprawne funkcjonowanie wykonanego przez nas nawadniania na długie lata. Zajmiemy się również doborem i montażem pompy głębinowej lub samozasysającej do Twojej studni.

Kompleksowe systemy instalacji nawadniających to nasza rzetelna oferta.  Nie trać czasu na podlewanie ręczne i rozkładanie długich odcinków węży ogrodowych – pomyśl o założeniu nawadniania już dziś. Zapraszamy!

zdjęcia: http://imageworld.pl/

Witaj, Jesteśmy Architektami Krajobrazu i zawodowo zajmujemy się profesjonalnym projektowaniem i zakładaniem ogrodów na terenie Rzeszowa i Podkarpacia. Proponujemy rozwiązania kompleksowe dostosowane do Twoich potrzeb, wymagań i preferencji, a jednocześnie estetyczne, trwałe i przede wszystkim funkcjonalne. Zapraszamy. Rafał Szela

Leave a reply