• facebook
  • google
  • pinterest
Ogród w Rzeszowie – z nutką kolonializmu.

Ogród w Rzeszowie – z nutką kolonializmu.

 

Ogród w Rzeszowie.  Właściwe na jego obrzeżach.
Dom został zlokalizowany w połowie działki, tak więc obie części ogrodu: frontowa i tylna, są porównywalnej wielkości. Tylna część posesji, traktowana z regóły jako ta „właściwa” ogrodowa, jest mniejsza, dlatego ogrody z takim usytuowaniem domu wymagają uważnego rozplanowania funkcji. Ale przecież projektowanie ogrodów to sztuka kompromisów.

1. Frontowa część ogrodu.

Duży akcent został położony na strefę przedwejściową. Cofnięta do środka posesji brama i furtka umożliwia wygodny wjazd z wąskiej drogi. Możliwe jest również zaparkowanie auta przed bramą. Jest to wygodne zarówno dla właścicieli jak i dla chociażby listonoszy czy kurierów. Ponadto taki układ wygląda elegancko /rezydencjonalnie/ i „zaprasza” do wejścia. Rozmieszczenie murów ogrodzenia pozwoliło na ukrycie bardzo niefortunnie zlokalizowanych skrzynek przyłączy.

Ogrod Rzeszów- projektowanie z nutką kolonializmu.Wewnątrz posesji wygodny podjazd i starannie zaaranżowana przestrzeń przed drzwiami do domu. Niskim murkiem otoczono rabatę w cieniu drzewa przy furtce. Piękna fontanna została zlokalizowana  tuż przed drzwiami.

Drewniany trejaż, żwirowy plac z solidnymi krzesłami  ogrodowymi towarzyszą frontowej strefie rekreacji. Została na usytuowana w rogu działki i dobrze zaizolowana zielenią od strony drogi i działki sąsiedniej.

2. A w głębi ogrodu…..

Przestrzeń za domem została rozwiązana jako jedno wnętrze.  Szerokie tarasowe schody prowadzą na rozległy trawnik. Brakuje przez to może ogrodowi tajemniczości, ale za to zwiększa przestrzeń.

016-20130603-154058

Na brzegach dużego owalnego  trawnika zlokalizowano ładny domek narzędziowy, przy nim obok warzywnik za niskim /obowiązkowo białym płotkiem/ i po drugiej stronie drewniano-kamienną altanę z grillem. A wszystko to oczywiście otoczone bujną zielenią. Drzewa zostały zlokalizowane w taki sposób, aby dawały tło dla domku i altany. Kolumnowe drzewa podkreślają symetrycznie również schody.
A wszystko to elegancko z pewną nutką kolonializmu.  Zresztą zobaczcie sami.

Witaj, Jesteśmy Architektami Krajobrazu i zawodowo zajmujemy się profesjonalnym projektowaniem i zakładaniem ogrodów na terenie Rzeszowa i Podkarpacia. Proponujemy rozwiązania kompleksowe dostosowane do Twoich potrzeb, wymagań i preferencji, a jednocześnie estetyczne, trwałe i przede wszystkim funkcjonalne. Zapraszamy. Rafał Szela

Leave a reply