• facebook
  • google
  • pinterest
Niewielki ogród w osiedlu domów jednorodzinnych – Całkiem nowa odsłona.

Niewielki ogród w osiedlu domów jednorodzinnych – Całkiem nowa odsłona.

 

Ten niewielki ogród zlokalizowany jest w osiedlu domków jednorodzinnych.

Właściciele stworzyli prosty układ przestrzenny ze starannie wypielęgnowanym trawnikiem, szpalerem okazałych żywotników, kilkoma starszymi dużymi krzewami i owocowymi drzewami. Naszym zadaniem było na nowo zaaranżować przestrzeń, stworzyć estetyczne i funkcjonalne wnętrza.

Przejście do ogrodu z części frontowej było dość trudne do rozwiązania ze względu na wąską przestrzeń  i głęboki cień. Pod wysokimi żywotnikami nie chciała utrzymywać się trawa.  Zaproponowaliśmy poszerzenie „obiegówki” przy domu i zapomnienie o trawniku Jego „funkcje komunikacyjne” przejmie właśnie szersza nawierzchnia a resztę miejsca zagospodarujemy cienioznośnymi bylinami.

W dalszej części ogrodu powstały kolejne wnętrza. Jedno w pobliżu istniejącej altany i tylnego wyjścia z domu  ma charakter bardziej kameralny i służy wypoczynkowi biernemu. Atrakcyjne kompozycje roślin zaprojektowane na tle istniejącego żywopłotu znakomicie zdobią drewnianą konstrukcję altany. Zaproponowaliśmy tu również utwardzony plac. To właśnie stąd szerokim trawnikiem przechodzimy do dalszej części ogrodu.

Drugie rozleglejsze wnętrze, ma być miejscem czynnego wypoczynku.  Trawnik na planie koła jest idealną formą dla szerokiej przestrzeni ogrodowej na tyłach posesji. Żywopłoty z berberysu podkreślają i formalizują przestrzeń. Zlokalizowaliśmy tu również atrakcyjny plac wypoczynkowy pośród drzew owocowych. Zaprojektowaliśmy ozdobne kompozycje z krzewów i bylin.

Kamienne płyty tworzą przejścia do budynku gospodarczego i na podjazd przed domem.
Zaprojektowane lampy wydobywają po zmroku dodatkowo walory estetyczne ogrodu. Oświetlają przejścia a także od dołu korony drzew co nadaje im wieczorami niepowtarzalnego uroku.
Tyle słów, przejdźmy do obrazów… Przedstawiamy Państwu galerię wizualizacji.
Wpisem tym rozpoczynamy cykl prezentacji naszych projektów. Chcielibyśmy w przyszłości przedstawiać w formie osobnych wpisów nasze najciekawsze prace.

Pełna oferta usług Pracowni Architektury Krajobrazu ERZETKA -Ogrody Rzeszów tutaj.

Witaj, Jesteśmy Architektami Krajobrazu i zawodowo zajmujemy się profesjonalnym projektowaniem i zakładaniem ogrodów na terenie Rzeszowa i Podkarpacia. Proponujemy rozwiązania kompleksowe dostosowane do Twoich potrzeb, wymagań i preferencji, a jednocześnie estetyczne, trwałe i przede wszystkim funkcjonalne. Zapraszamy. Rafał Szela

Leave a reply