• facebook
  • google
  • pinterest
Gabiony ogrodowe? Zamknij naturalny kamień w nowoczesnej formie.

Gabiony ogrodowe? Zamknij naturalny kamień w nowoczesnej formie.

 

Ogrodzenia z kamienia naturalnego zawsze budziły i będą budzić zachwyt i poszanowanie. Są ponadczasowe, trwałe i świadczą o dobrym guście.
Lubimy otaczać się przestrzenią zbudowaną z naturalnych materiałów. Takie wnętrza ogrodów sprawiają, że czuć w nich ducha miejsca.
Wiemy jak istotny wpływ na odczucia ludzkie ma dobrze i funkcjonalnie zaprojektowana przestrzeń ogrodu. Rozumiemy, potrafimy przewidywać i staramy się proponować takie rozwiązania, w których to Ty, drogi użytkowniku przestrzeni ogrodu, będziesz czuł się swobodnie, bezpiecznie i po prostu dobrze. Potrafimy zoptymalizować koszty uzgodnionych rozwiązań.

Dlatego proponujemy zastosowanie ogrodowych koszy gabionowych. Jesteśmy przekonani, że takie rozwiązanie daje niesamowite wręcz możliwości kreatywnej i funkcjonalnej aranżacji  przestrzeni prawie każdego ogrodu.  Jest to metoda lekka,  mało-inwazyjna, a przede wszystkim szybka w budowie. Daje charakterystyczne i niepowtarzalne efekty.

Kosze gabionowe mogą być wypełnione praktycznie każdym kruszywem z kamienia naturalnego, otoczakiem lub materiałem z odzysku (np. Potłuczoną dachówką ceramiczną. Kosze gabionowe można wypełniać warstwami kamienia o różnej wielkości, kształcie i kolorze. Za każdym razem efekt będzie inny. Można również – po kilku latach – wymienić wypełnienie na inny rodzaj lub kolor kamienia –  pasujący np. do nowego koloru elewacji budynku.
Ważne jest również, że wykonanie całości lub przeprowadzenie drobnych zmiany można wykonać samodzielnie.

Takie ogrodzenie zachowuje dobry wygląd na wiele lat. Nie wymaga konserwacji. Brak spoinowania skutecznie eliminuje powstawanie wykwitów solnych związanych z wpływem warunków atmosferycznych na cement. Nigdy nie pojawią się również pęknięcia spoin, bo ich po prostu nie ma.  Takie rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze od tradycyjnych murów z kamienia.

Z gabionów można wykonać: ogrodzenia, obudowy śmietników, słupy lub ściany wiat, altan, carportów, a także  podpory balkonów, całe elewacje, wiaty na drewno do kominka,  ławki, kwietniki na rośliny sezonowe oraz wiele innych elementów architektonicznych. Gabionowe elementy ogrodzeń można bez problemu łaczyć  z przęsłami wykonanymi z drewna, metalu lub Kompozytu drewna (EcoTeak).

Jesteśmy przedstawicielem i autoryzowanym wykonawcą firmy  REDHEN – producenta profesjonalnych koszy gabionowych na terenie Podkarpacia.
Wykonujemy  projekty  ogrodów  z wykorzystaniem gabionów i zajmujemy się ich realizacją.

Chciałbyś wykorzystać gabiony w swoim ogrodzie?
Koniecznie skontaktuj się z nami

Obsługujemy: Rzeszów, Tyczyn, Jarosław, Przemyśl, Dębica, Kolbuszowa, Łańcut, Przeworsk  i  całe Podkarpacie, również Bieszczady.

Witaj, Jesteśmy Architektami Krajobrazu i zawodowo zajmujemy się profesjonalnym projektowaniem i zakładaniem ogrodów na terenie Rzeszowa i Podkarpacia. Proponujemy rozwiązania kompleksowe dostosowane do Twoich potrzeb, wymagań i preferencji, a jednocześnie estetyczne, trwałe i przede wszystkim funkcjonalne. Zapraszamy. Rafał Szela

Leave a reply